מיחזור במתנ"סים ותנועות נוער

מפחבקים

פעילות 2018/2019

פעילות המיחזור למתנ"סים ותנועות נוער לשנת הלימודים תשע"ט

הורד את עלון הפעילות

מיחזרתם במהלך שנת הלימודים תשע"ח?

אתם זכאים לממש את הנקודות שצברתם ולהזמין מתנות!

הורד טופס מימוש מתנות לשנת תשע"ח

מתנ"סים

מתנסים המתנ"ס המהווה מרכז קהילתי, חברתי ותרבותי יכול להוות גם כמרכז לפעילות סביבתית. תאגיד המיחזור אל"ה מזמין את המועדונים והמתנ"סים לקחת חלק בפעילות מיחזור מיכלי המשקה. המיחזור מתחבר לכל פעילות חברתית ויצירתית, לפעילות רב דורית ותרבותית, ההצטרפות היא קלה והעשייה היא חינוכית ותורמת לסביבה.

… גם במתנ"ס יש מיכלי משקה שסיימו את תפקידם ומקומם הוא למיחזור.

איך מצטרפים?

זה פשוט וקל,
נרשמים כלקוח תאגיד המיחזור אל"ה, אוספים מיכלי משקה ונהנים מדמי הפיקדון (30 אג' עבור כל מיכל משקה החייב בפיקדון- פחיות שתייה, בקבוקי פלסטיק וזכוכית הקטנים מליטר וחצי) דמי הפיקדון מועברים ישירות לחשבון הבנק של המתנ"ס.

מתנ"ס אשר ממחזר מיכלי משקה יוכל לקבל מתקן ייעודי לאיסוף.

כתבו עלינו בעיתון

תנועות נוער

גני ילדים תאגיד המיחזור אל"ה רואה חשיבות עליונה בהעצמת המודעות והגברתו של המיחזור בקרב בני הנוער והילדים- סוכני השינוי שיוכלו להבטיח עתיד ירוק יותר.

התאגיד פועל בפרויקטים ארציים בכל מוסדות החינוך ומעודד פעילות זו גם במערכת החינוך הבלתי פורמאלית, דהיינו בתנועות הנוער.

תנועות הנוער יעסקו בשמירה על ערכי הסביבה- יאספו מיכלי משקה החייבים בפיקדון למיחזור, יקבלו את דמי הפיקדון -30 אג' עבור כל מיכל משקה החייב בפיקדון- פחיות שתייה, בקבוקי פלסטיק וזכוכית הקטנים מליטר וחצי, (דמי הפיקדון יועברו ישירות לחשבון הבנק של הלקוח).

פעילות זו תקנה לנוער את הכלים והאמצעים ללמידה, התנסות אישית של איסוף ומיון למיחזור. הנוער יגבש זהות של אחריות סביבתית ויביא ערכים אלו גם לביתו וישפיע על סביבתו.

ייחודי לתנועות הנוער

אנו מזמינים את תנועות הנוער לבנות יחד אתנו תכנית משותפת לעידוד פעילות מיחזור מיכלי המשקה בשבטים, בקינים, בסניפים וכו'.

הישגים במיחזור

אות המיחזור

אות המיחזור

טקס חגיגי להוקרת מובילי המיחזור

יש לנו כבר מסורת - מידי שנה, השר להגנת הסביבה, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה ומנכ"ל התאגיד מעניקים יחדיו את "אות המיחזור" למרכז קהילתי ותנועת נוער מובילי מיחזור – כהוקרה על מאמציהם למיחזור מיכלי משקה והשקעתם בשמירה על הסביבה.

טקס אות המיחזור

טקס אות המיחזור תשע"ח

לבתי הספר והגנים הממחזרים ביותר

בטקס הענקת אות המיחזור לשנת 2018, שהתקיים בבית המועצה לישראל יפה, זו השנה ה-11 ברציפות, הוענקו למוסדות החינוך בארץ, מובילי מיחזור מכלי משקה החייבים בפיקדון, אות הוקרה על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים לשנת הלימודים תשע"ח ותרומתם הרבה לסביבה. השנה, נאספו מעל- 5 מיליון מיכלי משקה על ידי מוסדות החינוך, שיא כל הזמנים.

לחץ לרשימת הזוכים